Koszula zapinana na guziki

Zasadniczą częścią męskiej szafy jest klasyczna koszula. To znak rozpoznawczy, który zrobił fenomenalną karierę w modzie męskiej. Od lat była przywilejem wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki poddawana była niezliczonym zmianom, ponieważ pierwotnie była ściśle ukrywaną bielizną. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla mniej zamożnych była codziennym ubiorem noszonym samodzielnie. Koszule tworzone były z lnów oraz bawełnianych płócien. Dopiero wiele lat później stały się kwintesencją elegancji. W drodze ewolucji stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być bardziej widoczna i ozdobna. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione barokowymi kołnierzami. W miarę rozwoju mody męskiej coraz częściej stawiano jednak na zachowawczość w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które zastąpiły zdobne jedwabie i satyny.
Koszula, którą znamy dzisiaj upowszechniła się także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Koszule, zwłaszcza w śnieżnobiałej bieli są kwintesencją największej elegancji. Współczesne modele posiadają dopasowaną sylwetkę oraz zapięcia na guziki. Mogłoby się wydawać, że koszula męska nie może niczym zaskoczyć. Nic bardziej mylnego. Już choćby oryginalny kołnierzyk idealnie dobrany do owalu twarzy sprawia ogromne wrażenie. Wyróżnia się kołnierzyki typu Kent, które uważane są za najbardziej klasyczne oraz uniwersalnie pasujące do każdego owalu twarzy. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Najbardziej nieoczywiste są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Spójrzmy także na szeroki przekrój modeli męskich koszul. Idealnie dopasowana koszula powinna być drugą skórą i gwarantować najwyższą swobodę. Stawiamy na naturalne tkaniny, które posłużą wiele lat. Panowie ceniący bardziej wyszczuplone kroje szczególnie cenią mocniej elastyczne włókna oraz dopasowanie. Wyróżniamy m.in. pożądane kroje slim fit. Kroje wyszczuplone są hitem, ponieważ gwarantują fenomenalne optyczne wyszczuplenie. Nie bez znaczenia dla ostatecznego wyglądu są używane tkaniny. Tutaj wybór jest wręcz nieograniczony. Z łatwością można wybrać kolorowe kratki lub bardziej subtelne przeszycia. Biorąc pod uwagę okazję możemy stawiać na mniej lub bardziej wyraźną teksturę materiału. W sezonie zimowym warto zainteresować się dzianinowymi koszulami w stylu casualowym, które razem z kołnierzykiem typu button down stanowią świetną bazę do weekendowej stylizacji.
A więc jakie cechy ma idealna, elegancka koszula? Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W kolekcjach marki panowie znajdą szeroki wybór eleganckich męskich koszul. Białe i błękitne modele znajdą zastosowanie w zestawach biurowych. Fanów oryginalnego wyglądu z pewnością zachwycą unikatowe abstrakcyjne desenie. Z uwagi na wysokogatunkowe tkaniny i kroje wszyscy Panowie z pewnością stworzą wytworne zestawy formalne.